Захист обладнання від проблем у електромережі:

LVT

Основним захистом електронної плати, температурних датчиків, іншого внутрішнього електричного обладнання котла від перепадів вхідної напруги служить стабілізатор напруги для котла.

Цей захист є обов'язковою умовою виробників опалювальної техніки по всій Україні.

Що робить стабілізатор напруги? Він вирівнює коливання електроенергії, дозволяє отримати на виході напругу, що знаходиться в певних, заданих для даного обладнання межах, при великих коливаннях опору навантаження і вхідної напруги.

Проте, стабілізатори мають граничні верхню та нижню межу стабілізації, наприклад від 140 до 280 В., при яких котел або не зможе увійти в робочий режим (140В.- замала напруга), або вийде з ладу електронна плата (280В.- завелика напруга). Натомість, деякі виробники опалювального обладнання (див.малюнок нижче) зазначають свої жорсткі межі:

(наведіть курсор на малюнок для його збільшення)
filtr_so

Отже, зустрічайте - Реле захисту напруги.

DigiTOP

У разі виходу значень напруги за межі заздалегідь запрограмованого діапазону (наприклад нижче 180В. чи більше 240В.), мікропроцесор посилає силовій частині команду припинити подачу живлення до навантаження.

Знеструмивши мережу, реле проводить постійний контроль за напругою живлення що подається, і, в разі коли вона повернулася в норму, через запрограмований відрізок часу (рекомендоване значення – 6 хвилин), подача електричного струму буде відновлена.

Слід зазначити, що заздалегідь запрограмований діапазон (180-240 В.), а також запрограмований відрізок часу (6 хвилин), Ви можете самостійно налаштувати під свої потреби.


Але і це ще не все...

Іноді трапляються ситуації коли:

  • - несправне або відсутнє заземлення електричної проводки в будинку - сучасне газоспоживче обладнання має свої електричні ланцюги (електронні блоки управління, системи електро-розпалу тощо), і, в разі відсутності електричного заземлення, так само як і в разі несправності внутрішніх електроланок газоспоживчого обладнання, ці прилади стають джерелами "блукаючих струмів";
  • - пошкодження загального ізолятора на вході магістральної труби в багатоквартирний будинок або ізолятора на виході газорозподільчого пункту (вузла) - у такому разі електричний потенціал безперешкодно потрапляє до внутрішньобудинкового чи внутрішньоквартирного газопроводу;
  • - некваліфіковане підключення електроприладів і їх незаконне заземлення вашими сусідами (або найнятим ними "своїм майстром") на жорсткі газові труби і стояки.

Так от, щоб захистити своє газове обладнання від так званих " блукаючих струмів", рекомендовано встановити діелектричну вставку на газову магістраль.

Gazovye_vstavki



Повернутись